Bukowel – idealny na narty

Kto powiedział, że aby wybrać się na narty trzeba jechać na południe Polski, do Czech, Słowacji lub Austrii czy innych krajów alpejskich. Okazuje się, że za naszą wschodnią granicą również znaleźć można jeszcze znakomite kurorty narciarskie. Najbardziej słynny zaś – Bukowel, jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym kurortem narciarski na Ukrainie.

Bukowel – narty i przyroda

Bukowel, jest to kurort narciarski położony na zachodzie Ukrainy, znajdujący się pomiędzy Mukaczewem a Kołomyją. Ten kurort narciarski stworzony został na potrzeby zamożnych ludzi pochodzących z Lwowa oraz zachodniej części Ukrainy. Jak się okazało jest on również bardzo chętnie odwiedzany, między innymi przez zachodnich turystów, a także Rosjan.

Bukowel pomogło jego położenie, bowiem jak wiadomo, znajduje się on na łączeniu granic, w pobliżu polskiej, słowackiej oraz rumuńskiej granicy, co sprawia, że odwiedzają go turyści ze wszystkich tych krajów. Samo położenie to jednak nie wszystko. Bukowel nie miałby nic, gdyby nie fakt, że otacza go dziewicza jeszcze przyroda. Sam ośrodek narciarski jest więc pewnego rodzaju oazą, na środku dziewiczej i wspaniałej przyrody, dla której warto odwiedzić ten kurort już nie tylko zimą, ale również latem.

Niczym w Alpach

Bukowel, to swoisty wschodnioeuropejski kurort zbliżony do Alp. Wydawać by się mogło, że takie miejsce może powstać tylko w alpejskim kraju, a tutaj niespodzianka, bowiem to Karpaty stały się kolebką tego wspaniałego i jakże malowniczego raju dla narciarzy i miłośników przyrody.

Wielu, a nawet bardzo wielu miłośników nart, wybiera się do tego ukraińskiego przylądka dla narciarzy, ze względu na cenę. Jakość usług, baza hotelowa, baza narciarska oraz możliwości tam są ogromne, natomiast ceny – te są wyjątkowo niskie, co sprawia, że większość osób z Polski, Czech czy Słowacji, po prostu stać w Bukowelu na zdecydowanie więcej.

To wspaniałe, jeszcze w wielu obszarach dziewicze miejsce, jest idealnym wręcz miejscem na narciarskie wyprawy.