Wybierasz się na zimową podróż? Trekkingi będą niezawodne

Góry zimą są jeszcze piękniejsze niż latem. Nic dziwnego, że zimą chętnie odwiedzamy je i również podczas najsroższych zim staramy się uczęszczać górskie szlaki. Zresztą, większość z nich jest wówczas dostępna dla turystów. Nie mówimy tutaj o szlakach, które znajdują się w regionie zagrożonym zejściem lawin oczywiście.

Wybierając się zimą na górskie wycieczki, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dobrej jakości buty. Musi to być obuwie naprawdę najwyższej klasy, ponieważ zimą, góry nie wybaczają błędów. Szlaki, nawet te najprostsze są bardzo oblodzone, ponadto, na większości z nich zalega śnieg. Trekkingi do górskich wycieczek, powinny być wysokie, odpowiednio ocieplone oraz posiadać stosowną podeszwę, dostosowaną do chodzenia w takich warunkach.

Wybierając się zimą czy też latem na wycieczkę górską, sugeruję sprawdzić trekkingi w ofercie LunaObuwie.pl, znajdują się tam buty trekkingowe, dostosowane w 100% do każdych warunków, czy to letnich czy zimowych. Oto kilka porad, czym kierować się podczas wyboru odpowiednich butów trekkingowych

Wybieramy trekkingi – kilka porad

Przeglądając ofertę sklepu z butami trekkingowymi, może nas rozboleć głowa. Nie ma w tym nic złego, bowiem wybór butów jest ogromny. Na początek warto jednak zainteresować się wysokością buta. Jeśli but jest odpowiednio wysoki, wówczas będzie nam przykrywał i chronił kostkę. Niektóre osoby jednak, mają problem z noszeniem wysokich butów i wynika to z ich anatomii. Jest to pierwszy wybór, do którego można zawęzić dalsze poszukiwania.

Kolejnym elementem jest materiał oraz wykonanie. Sam materiał w butach trekkingowych pełni kluczowe znaczenie. Dobrej jakości goretex lub naturalna skóra i odpowiedni materiał sztuczny, zapewniają wytrzymałość oraz odporność na zużycie przez bardzo długi czas.

Po wyborze odpowiedniego materiału, pozostały już tylko względy wizualne, a także to, czy but ma być ocieplany lub nie. Ocieplane buty trekkingowe, niestety, ale nie nadają się na letnie wycieczki. Z drugiej strony buty bez ocieplenia zimą, nie powinny być wykorzystywane, gdyż stopa, bardzo szybko w nich marznie.