Zdrowo i z oszczędnością czasu? – odchudzanie z cateringiem dietetycznym

Odchudzanie to słowo powtarzane niczym mantra, w szczególności w porze letniej. Nawet wtedy, gdy do wyjazdu został miesiąc, dwa tygodnie albo i tydzień, wciąż potrafimy rzucić się w wir drakońskich diet, byleby wymarzony strój kąpielowy pięknie się prezentował nie w sklepie, a na naszym ciele. Niestety takie działania przynoszą efekty na bardzo krótko, a potem cierpi się podwójnie, bo i waga wzrasta dwukrotnie. A przecież można zdrowo, z efektami i do tego oszczędnie! W jaki sposób?

Odchudzanie na ostatnią chwilę

Jedyne sensowne rozwiązanie, które można wdrożyć na ostatnią chwilę przed wakacyjnym wyjazdem, to modyfikacja codziennego jadłospisu, ale bez radykalnych zmian. Jeśli nie brakuje nam silnej woli, poradzimy sobie z odstawieniem używek, wyeliminowaniem słodyczy czy gazowanych napojów. Trudno będzie oczekiwać spektakularnych efektów, ale taki zdrowy jadłospis pozwala obniżyć liczbę przyswajanych kalorii i odbija się na spadającej wadze. Nawet utrata kilograma czy dwóch jest w stanie sprawić, że poczujemy się lepiej, a do tego swobodnie zmieścimy się w letnie kreacje – w tym strój kąpielowy.

Jak jednak pogodzić zdrowe żywienie, z zachowaniem uczucia sytości, a jednocześnie poskromieniem nadmiernego apetytu? Czasu jest bardzo mało, a przecież obowiązki zawodowe i osobiste, zwykle przed urlopem zaczynają się magicznie piętrzyć. Przepis na cudowną dietę znalezioną w sieci nie powinien wchodzić w grę, bo to zawsze kończy się tylko chwilową radością z utraconych kilogramów, a znacznymi konsekwencjami dla zdrowia. Zamiast tego warto postawić na dietę pudełkową. Catering dietetyczny to propozycja różnorodnych jadłospisów, posiłków komponowanych na każdy dzień i dostarczonych wprost pod wskazany adres. Jadłospis można dostosować do własnych potrzeb, a ofert nie brakuje – chociażby EatZone.pl będzie w stanie spełnić nasze wymagania.

Więcej czasu na pakowanie i przymierzanie „fatałaszków”

Gdy nie musimy samodzielnie robić zakupów, zastanawiać się nad codziennym jadłospisem i dobieraniem poszczególnych składników, oszczędzamy mnóstwo czasu. I jest to oszczędność – inwestycja, na którą warto odłożyć nieco ze swoich finansów.

Poza tym sami sprawdźmy, jak wiele wydajemy na same zakupy. Ile czasu spędzamy w kuchni, by stworzyć niskokaloryczny, zdrowy, smaczny i sycący posiłek. Można oszaleć! Przecież ten czas potrzebujemy przeznaczyć na przymierzanie i wybieranie garderoby na wyjazd wakacyjny, a potem pakowanie. Catering dietetyczny to zatem idealna opcja, by jednak poprawić nieco swoją sylwetkę przed urlopem, jeść zdrowo, smacznie, a więc z przyjemnością, nie wydawać wielkich pieniędzy, a do tego zyskać na czasie.

Taki sposób żywienia może być również dobrym początkiem zmiany nawyków żywieniowych na stałe. Łatwiej wdrożymy nowy sposób żywienia po powrocie z wakacji, gdy sami zauważymy, że to działa, a nie wymaga niebotycznego wysiłku. Zamieńmy katorgę odchudzania z katorżniczymi dietami, na przyjemność jedzenia i szlifowania sylwetki, z cateringiem dietetycznym.