Ciekawe atrakcje i wiele więcej – czyli jak zwiedzać Korfu

Kiedy już zdecydujemy się na podróż na Grecką wyspę, mamy do wyboru ich kilkadziesiąt. Jedną z najciekawszych i jednocześnie najbardziej malowniczych jest naturalnie Korfu. Ta niewielka, ale bardzo piękna grecka wyspa, jest miejscem, które łączy w sobie krystalicznie czystą wodę, jedne z najpiękniejszych wybrzeży na świecie, a także zabytki, których historia sięga setek lat przed naszą erą. Na co więc czekacie? Zwiedzajcie Korfu.

Korfu – atrakcje turystyczne

Prócz wspaniałej stolicy wyspy, czyli Kerkiry, wyspę objechać można tak naprawdę w kilka dni. Nie znaczy to, że nie ma czego oglądać. Północna część wyspy, to przede wszystkim Canal d’Amour. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na całej wyspie. Gdy wpiszecie Państwo w wyszukiwarkę „Korfu – atrakcje turystyczne, wówczas to właśnie Canal d;Amour pokaże się jako jedna z najważniejszych z nich. Miejsce to przypomina nieco Balos na Krecie. Płytkie, ciepłe wody, oblewają tutaj urwiste klify, które natomiast stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na Korfu. Piękne widoki i wspaniałe wody, krystalicznie czyste i pełne życia, przyciągają turystów z całej wyspy.

Zachodnie oraz wschodnie wybrzeże, to wybrzeże idealne dla miłośników nurkowania. Na zachodzie znajduje się Laguna Korission, gdzie żyje wiele gatunków morskich żółwi, natomiast na wschodzie znajduje się kamieniste, bardzo strome wybrzeże, podobne do tego w Albanii, które skrywa niesamowitą ilość zwierząt, a całość przypomina rafę koralową.

Kurorty dla każdego

Korfu posiada również swoje wspaniałe kurorty wakacyjne. Wśród nich wyróżnić trzeba Agios Stefanos Sinion, który jest jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów na Korfu. Jeśli ktoś nie dysponuje jednak tak zasobnym portfelem, wówczas wystarczy wybrać się do Agios Georgios, który posiada wspaniałe, piaszczyste plaże i dodatkowo, jest uznawany z kurort bardzo rodzinny.

Dla miłośników bardzo cichych i spokojnych miejsc, poleca się wybranie na południe lub północ wyspy. Tamtejsze skalne wybrzeże, nie przyciąga tak wielu turystów i jednocześnie stanowi ciekawy azyl dla szukających samotności.