W czasie ferii dzieci się nudzą? NIE, jeśli tańczą!

Nie wszystkie dzieci mogą wyjechać poza miejsce zamieszkania na ferie zimowe, gdyż nie potrafią poradzić sobie z rozłąką z rodzicami na kilka dni. Niektóre dzieciaki nie lubią natomiast typowo zimowych aktywności, czyli jazdy na nartach lub snowboardzie i proszą rodziców o zorganizowanie im czasu w inny sposób. Aby dzieci pozostające w mieście nie nudziły się w czasie zimowej przerwy od szkoły, można zapisać je na taneczne półkolonie.

Taniec kontra nuda

Taneczne półkolonie są całodziennymi zajęciami kierowanymi do dzieci w wieku od 5 do 13 lat. W zajęciach mogą wziąć udział chłopcy i dziewczynki bez względu na kondycję fizyczną i znajomość tanecznych kroków – na półkoloniach świetnie odnajdą się nawet te dzieciaki, które nigdy wcześniej nie tańczyły. Chętne dzieci 5 dni przez 2 godziny tańczą pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i pedagogów, a ostatniego dnia półkolonii prezentują rodzicom i opiekunom wspólną choreografię. Zazwyczaj okazuje się, że rodzice są zaskoczeni, jak wiele nauczyło się ich dziecko w tak krótkim czasie, a maluchy zachwycone opowiadają o tym, jak przyjemna jest dla nich nauka układów i kroków.

W czasie tanecznych półkolonii nie ma miejsca na nudę. Ferie dla dzieci w szkole tańca są organizowane w sposób urozmaicony, dzięki czemu taniec to tylko jedno z wielu zajęć, w jakich biorą udział dzieciaki. Uczestnicy półkolonii zimowych bawią się w sali zabaw, jeżdżą na łyżwach, idą do kina i wykonują wiele innych czynności, które urozmaicają ich czas.

Półkolonie dla wymagających rodziców

Półkolonie w szkole tańca przypadną do gustu nie tylko dzieciom, ale i wymagającym rodzicom. Rodzice będą mieć pewność, że ich pociechy są pod znakomitą opieką nawet przez 10 godzin dziennie. Wszystkie dzieci mają zapewnione drugie śniadanie i ciepły obiad, a także ubezpieczenie NNW i opiekę medyczną. Ponadto zajęcia integracyjne gwarantują, że nawet nieśmiałe dziewczynki i wstydliwi chłopcy poznają kolegów, z którymi być może spotkają się później na kursie tańca lub w kolejnym roku podczas następnych półkolonii.

Rodzice otrzymują również gwarancję, że ich dzieci spędzają czas w sposób wartościowy, wspierający rozwój fizyczny i emocjonalny. Starsze pociechy są dodatkowo chronione przed sięganiem po używki i wpadnięciem w złe towarzystwo – na półkoloniach zabronione jest picie alkoholu, palenie papierosów czy zażywanie jakichkolwiek środków psychotropowych. O bezpieczeństwo nastolatków dbają przez cały czas pedagodzy i instruktorzy, którzy w razie niepokojącego zachowania informują rodziców i szybko podejmują odpowiednie kroki.