Jak wariograf sygnalizuje kłamstwo

Popularny wykrywacz kłamstw, czyli wariograf, jest to jedno z urządzeń, które budzą w wielu z nas ciekawości, jednak niewielu z nam starcza sił i chęci na to, żeby dowiedzieć się więcej o tym nietypowym urządzeniu. Przede wszystkim, wariograf, nie jest wykrywaczem kłamstw. Jest to urządzenie bardzo skomplikowane, mierzące zmiany i „ruchy” organizmu, które zachodzą podczas procesów myślowych. Więcej na ten temat, można przeczytać tutaj: https://www.wariograf.com.pl/.

Dotyczy to:

– mózgu oraz układu nerwowego,

– mięśni oraz układu krwionośnego,

– oczu oraz zachowań bezwzględnych naszego organizmu.

Działanie wariografu – podstawy

Podstawą działania wariografu jest pomiar zmian zachodzących w ciele ludzkim, które powstają w wyniku odczuć na konkretne pytania. Tym bardziej osoba obsługująca wariograf i przeprowadzająca badania, powinna być osobą nie tylko doświadczoną, ale również posiadającą wiedzę odnośnie takich praktyk i umiejętności, pozwalające odpowiednio analizować sytuację.

Podstawą działania wariografu jest pomiar fal mózgowych, które w momencie zdania pytania wysyłają sygnały. Prawidłowe zadanie pytania, niejako determinuje odpowiedź osoby, która poddawana jest badaniu wariograficznemu. Prawidłowa lub też nieprawidłowa odpowiedź będzie zupełnie inaczej pokazana na wariografie.

Rejestrator zmian

Wariograf jest więc niczym innym jak rejestratorem zmian, tak też był opisywany pierwszy, który dotarł do Polski. Owy rejestrator zmian, pozwala zarejestrować wszystkie zmiany, które zachodzą w organizmie człowieka, za które odpowiada mózg, czyli praktycznie wszystkie.

Aby wariograf był uznany przez sąd lub ławę przysięgłych, a badanie wariograficzne zostało przeprowadzone zgodnie z procedurą, musi zajść szereg, różnych procesów, które powodują, że badanie jest ważne. Przede wszystkim jednak, na takie badanie musi zgodzić się osoba badana, czyli w przypadku sprawy karnej, powód lub oskarżony. Często wariograf wykorzystuje się na przykład w momencie, gdy zachodzi możliwość całkowitego oczyszczenia kogoś z zarzutów, wtedy też często wariograf jest wykorzystywany.