Najlepsze wyciągi narciarskie w Polsce

Aby dokonać oceny wyciągów narciarskich w Polsce, należy wziąć po uwagę kilka aspektów. Najważniejszy z nich to aktualny stan i potencjalne możliwości infrastruktury narciarskiej. Kolejny to sam wyciąg, a przede wszystkim typ siedziska dla narciarza: gondola, krzesełka, kanapy etc. Wyciągi narciarskie nie mogą funkcjonować bez tras narciarskich, dlatego do oceny konieczne jest wzięcie pod uwagę długości tras, ich urozmaicenia, zróżnicowanie trudności i codziennej dbałości o nie oraz zabezpieczenie zjazdów w postaci wystarczającej liczby wyciągów narciarskich. Ważnym aspektem w ocenie jest również jakość dojazdu do wyciągu oraz możliwości parkingowe.

Najlepsze wyciągi narciarskie w Polsce:

  • Od wielu lat niekwestionowane pierwsze miejsce w różnych rankingach narciarskich należy do Białki Tatrzańskiej. To zdaniem największej liczby narciarzy, najlepszy ośrodek narciarski w Polsce dysponujący najnowocześniejszą infrastrukturą techniczną, najlepszymi wyciągami, a do tego doskonałe utrzymane trasy, naśnieżane, różnorodne restauracje, dostępne parkingi. Minusem jest tu oczywiście wprost proporcjonalny tłum na stoku.
  • Drugim w kolejności jest niewątpliwie Zieleniec zlokalizowany w Górach Orlickich. Po wieloma względami podobny do Białki Tatrzańskiej, jednak dysponuje mniejszą ilością wyciągów, ale też dzięki temu jest tam mniej narciarzy, co wcale nie umniejsza drugiego na liście miejsca.
  • Kolejne miejsce zajmuje Czarna Góra, usytuowana na Dolnym Śląsku , w miejscowości Sienna, tamtejszy wyciąg narciarski dysponujący kanapami dla narciarzy i wyróżniający się tempem przewozu oraz zróżnicowane pod kątem trudności trasy, zbierają największych pasjonatów nart w Polsce.
  • Jaworzyna Krynicka w Krynicy Zdroju podobna pod wieloma względami, a przede wszystkim poziomem infrastruktury do poprzednich miejscowości.
  • Dwie Doliny leżące w paśmie Beskidu Sądeckiego ściągają do siebie narciarzy bardziej ze względu na urok miejsca, ukształtowanie tras, piękno krajobrazu niż ze względu na wyciągi narciarskie. Niemniej miejsce z pewnością warte spędzenia w nim zimowych wakacji.

Najlepsze wyciągi narciarskie w Polsce