Pomysły na niebanalne prezenty dla dzieci

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a Wy zastanawiacie się kolejny rok co kupić dziecku pod choinkę? Zamiast wręczać maluchowi kolejną maskotkę, albo chińską zabawkę warto postawić na oryginalne podarunki, które na długi czas zapadną w jego pamięci. Oto kilka sprawdzonych propozycji.

Jeżeli Wasze dziecko uczy się języka angielskiego, z pewnością do gustu przypadnie książeczka edukacyjna dla najmłodszych. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się wydawnictwa, których głównym bohaterem jest potwór o imieniu Gruffalo. Godną polecenia pozycją jest na przykład „A treasury of Songs.” W zestawie znajduje się bestsellerowa książka Julii Donaldson oraz płyta CD zawierająca 23 piosenki śpiewane przez twórczynię, kultowego już, bohatera. Na uwagę zasługuje tutaj ich melodyjność, dowcip oraz zróżnicowana tematyka. Utwory te pomogą dzieciom opanować nowe słownictwo oraz zwroty. Książka dobrze sprawdzać będzie się tak podczas codziennej zabawy, jak i w trakcie podróży czy w czasie zajęć języka angielskiego.

Chcąc nauczyć dzieci odpowiedzialności, sprawiając mu jednocześnie sporo frajdy, warto wręczyć mu karmnik dla ptaków. Codzienne podglądanie ptaków to znakomita zabawa, a wiedza na temat poszczególnych ich gatunków znakomicie sprawdzać będzie się w szkole. Do wyboru mamy różnego rodzaju karmniki. Najpopularniejszym rozwiązaniem są tradycyjne modele w formie domków. Warto wyposażyć się w karmnik z zasobnikiem, dzięki któremu pokarm pozostawać będzie suchy oraz bezpieczny. W sklepach spotkać można się także z karmnikami tubowymi czy przezroczystymi modelami przyklejanymi na szybę.

Znakomitym pomysłem na prezent urodzinowy czy świąteczny dla dziecka mogą być ozdoby bożonarodzeniowe takie jak na przykład bombki choinkowe. Jako że ich szklana wersja mogłaby zostać z łatwością stłuczona w czasie zabawy, warto zaopatrzyć się w model papierowy, metalowy czy szklany. Maluchom w szczególności do gustu przypadną bombki w kształcie reniferów, bałwanków czy Mikołajów. W sklepach dostępne są również personalizowane ozdoby choinkowe, na których umieścić można imię dziecka.