Snowboard w wakacje? Wybrane wyciągi działające w lato

W trakcie letniego urlopu większość Polaków wybiera się na wycieczki do egzotycznych kurortów, pragnąc zaznać nieco słońca. Jednak coraz więcej turystów preferuje aktywny wypoczynek na stoku, również w sezonie letnim. Wbrew pozorom w Europie można znaleźć wiele ciekawych miejsc położonych w górach, gdzie panują odpowiednie warunki do uprawiania snowboardu.

Francja

Na terenie tego pięknego kraju działa kilka zimowisk, które zapraszają amatorów sportów zimowych również latem. Les Deux Alpes to niewielka miejscowość położona 150 kilometrów od Lyonu, w szczycie Alp. Od 21 czerwca do 30 sierpnia można się tam wybrać na snowboard lub narty, za niecałe 40 Euro można zakupić skipass, umożliwiający skorzystanie z licznych wyciągów o zróżnicowanym stopniu trudności. Również infrastruktura turystyczna jest tam doskonale rozwinięta. Kolejną, francuską miejscowością otwartą latem dla narciarzy jest Tignes. Wyciągi dostępne są od 21 czerwca do 3 sierpnia, za skipass zapłacimy 35 Euro. Miasteczko znajduje się niedaleko włoskiej granicy, 150 kilometrów od Turynu. W Tignes turyści mogą korzystać również z jeziora, do którego można wskakiwać na desce.

Austria

Z powodu bliskiej odległości, polscy turyści najczęściej wybierają się do Austrii na letnią jazdę na snowboardzie. W obrębie lodowca Dachstein można korzystać z wyciągów przeznaczonych dla amatorów oraz profesjonalistów, skipass kosztuje 40 Euro. Lodowiec znajduje się na wysokości 2300 m n.p.m., otwarty jest do końca lipca. Podobne warunki panują w austriackim Hintertux, lodowcu oddalonym 10 kilometrów od Innsbrucka.

Pozostałe miejsca

Jednak nie są to wszystkie miejscowości, które udostępniają wyciągi snowboardowe w trakcie lata. Warto odwiedzić również kurorty w poniższych krajach:

  • Włochy- lodowiec Zermatt, mieści się na granicy włosko-szwajcarskiej, znacznie niższe ceny, zarówno za skipass jak i nocleg spotkamy po stronie włoskiej;
  • Szwajcaria – Saas Fee, lodowiec otwarty od połowy lipca aż do końca listopada, za skipass zapłacimy 57 Euro;
  • Norwegia – lodowiec Folgefonn, jedyne miejsce do letniej jazdy na snowboardzie w kraju.

Snowboard w wakacje? Wybrane wyciągi działające w lato