Wyjazdy narciarskie, co zabrać, co przygotować

Bez względu na to, czy wyjeżdżamy na narty tylko na weekend, czy na dłuższy urlop, są rzeczy bez których ciężko się obyć. Inne, choć nie są konieczne, znacznie ułatwiają nam życie.

Absolutne minimum każdego narciarza

Choć to wydaje się oczywiste, czasami zapominamy o tym, co podstawowe. Skupiamy się na tym, czego nie zapomnieć, a potem okazuje się, że nie wzięliśmy np. butów narciarskich. A więc, sprzęt minimum to:

  • narty, kijki i buty narciarskie;
  • kask, gogle i kominiarka;
  • kombinezon lub kurtka i spodnie narciarskie oraz rękawiczki;
  • długie skarpety oraz chusta lub szalik;
  • odpowiednia odzież, dopasowana do temperatury – termoaktywna;
  • krem z filtrem UV;
  • apteczka.

Akcesoria, które mogą się przydać

Z pewnością obejdziemy się bez nich, ale jeśli zabierzemy je, nasz komfort wypoczynku wzrośnie. Sprawdzą się, przede wszystkim, gdy planujemy dłuższy pobyt niż 1-2 dni.

Przy dłuższych wyprawach nie obędzie się bez smaru do nart. Praktyczna będzie także torba na buty narciarskie. Jeśli jedziemy w nowe miejsce to poznajmy okolicę z pomocą map i przewodników, z uwzględnieniem atrakcyjnych stoków narciarskich. Prawdopodobnie przyda się także maść na bolące mięśnie, zwłaszcza gdy nie trenujemy regularnie i to nasz pierwszy wypad na narty w danym sezonie.

Pomyślmy o kamerce sportowej montowanej na głowie, która uwieczni nasze wyczyny na stoku. To gadżet, dzięki któremu będziemy mogli pochwalić się przed znajomymi swoimi umiejętnościami. Szkoda byłoby nie przywieść z wyprawy ciekawych zdjęć, by powspominać z czasem, zatem nie zapomnijmy o aparacie fotograficznym, zwłaszcza gdy zależy nam na wyższej jakości zdjęciach, niż te, które robi nasz telefon. Przyda się też pojemny power bank, który dostarczy energii całemu naszemu elektronicznemu sprzętowi, bez konieczności szukania dostępu do gniazdka elektrycznego.

Jeśli planujemy całodzienny pobyt na stoku, zwłaszcza gdy nasz wyjazd jest krótki i chcemy maksymalnie wykorzystać czas, przyda się pojemny termos z rozgrzewającą herbatą. Bez wątpienia, dobrzy towarzysze wyprawy, to nie akcesoria, ale zagwarantują, że wyjazd będzie udany.

Wyjazdy narciarskie, co zabrać, co przygotować